Спільна могила Фролова та Муравка

Могила осавула донських козаків, сотника армії УНР та основоположника емігрантського Вільнокозачого руху

розташування (номер, адреса)
113 XI
стан
#статус_невідомий, могила у задовільному стані
актуальність інформації
липень 2017 р.

Пам’ятник сотникові Михайлу Федоровичу Фролову являє собою невелику стелу, у верхній частині якої розміщено козацький хрест, а зліва і справа – символи незалежної України та Дону – тризуб та поранений стрілою олень. Нижче від портрета з написом «Полковник М.Ф. Фролов» текст поділено на дві частини. У лівій частині викарбовано: «(нерозбірливо)…полковник армії Української Народної Республіки. Від Українців», у правій: «Командир Партизанского отряда казак Всевеликого Войска Донского. От Донцов», посередині – дата смерті 11/VII-1930.

У нижній частині стели прикріплено мармурову табличку з ім'ям похованого інженера Андрія Муравка, що вірогідно була додана у 1970 році.

Муравко Андрей
інженер
✧ 1895 - ✞ 1970
командир 3-го Донського кінного полку 3-ї Залізної дивізії Армії УНР
✧ 13.11.1897 - ✞ 11.07.1930
місце народження: Росія, м. Новочеркаськ

Як хоробрий осавул 42 Донського козачого полку боровся за незалежність Дону і Кубані. У квітні 1920 року всупереч волі білогвардійського командування разом зі своїм полком став під жовто-блакитні прапори УНР і разом з українцями почав битися проти спільного ворога – більшовиків. У складі армії УНР його полк, що на той час вже на 90 % складався із українців, став складовою легендарної 3 Залізної дивізії.